Boka Demo
Menu
Boka demo
Menu

Tillsammans för ett mål om en hållbar livsstil

paceUP! är vår passion för en aktiv livsstil. Det som började som ett personligt vägval för sundare vanor blev till en träningsapp bland vänner och familj. Det är nu en internationell digital plats där tiotusentals människor möts kring träning. 

paceUP! är vårt sätt att inspirera till mer rörelse – både för oss själva och andra. Att utmana sig själv och andra i en fysisk aktivitet är att investera i sig själv. Det är självförverkligande, gör oss friskare och mer produktiva. 

Tillsammans med företagskunder och privata användare av paceUP!-appen utmanar vi varandra för ett gemensamt mål om en hållbar livsstil.
Tillsammans for en hallbar livsstil

"Det ska vara roligt att röra på sig. Vi tror att motivation till träning kommer genom att mäta, dela det vi gör med andra, peppa och träna tillsammans."

Vi på paceUP!

Jonathan Kimber
Ledare och Hälsoinspiratör
jonathan.kimber@paceup.net
Kickboxning, cykling, löpning
Grundade paceUP! 2016.
Stoltserar med Svensk Superklassiker som innebär fyra stora svenska långlopp med extra snabb totaltid samt Göta Kanal Run (fem maraton på fem dagar).
Linda Jensen
Kundvårdsansvarig
linda.jensen@paceup.net
Styrketräning , cykling, gruppträning, löpning
Instruerar egna cykelklasser och lever med en skräckblandad känsla för löpning, så här ligger min största utmaning.
Magnus Bruhn
International Business Development
magnus.bruhn@paceup.net
Löpning, cykling, Crosstrainer, promenader
Absolut sist i Omega Pharma Half Marathon 2016 med en tid på 2:20:39
Andreas Seifert
App- och Plattformsansvarig
andreas.seifert@paceup.net
Promenader och fotbollscoach
Jakob Björkegren
Försäljning och Partnerskap
jakob.bjorkegren@paceup.net
Golf, Tennis, Skidor, Löpning
Obotlig nyfikenhet. Uppskattar träning i kombination med naturupplevelser.
Mathias Ericsson
Customer Experience
mathias.ericsson@paceup.net
MTB, löpning, skidor, längskridskor
Grundade paceUP! 2016.
Flertalet MTB-tävlingar.
Jonas Plogner
Sales Sweden
jonas.plogner@paceup.net
Triathlon, MTB
Kämparskalle med en övertygelse om att alltid kunna vara snabbare än året innan.
Ehsan Khorsand
Growth Marketing
ehsan.khorsand@paceup.net
Copyright © 2023 UP! International AB - 559062-3913
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram