Tillsammans för ett mål om en hållbar livsstil

paceUP! är vår passion för en aktiv livsstil. Det som började som ett personligt vägval för sundare vanor blev till en träningsapp bland vänner och familj. Det är nu en internationell digital plats där tiotusentals människor möts kring träning. 

paceUP! är vårt sätt att inspirera till mer rörelse – både för oss själva och andra. Att utmana sig själv och andra i en fysisk aktivitet är att investera i sig själv. Det är självförverkligande, gör oss friskare och mer produktiva. 

Tillsammans med företagskunder och privata användare av paceUP!-appen utmanar vi varandra för ett gemensamt mål om en hållbar livsstil.
Tillsammans for en hallbar livsstil

"Det ska vara roligt att röra på sig. Vi tror att motivation till träning kommer genom att mäta, dela det vi gör med andra, peppa och träna tillsammans."

Vi på paceUP!

Jonathan Kimber
Managing Director
jonathan.kimber@paceup.net
Kickboxning, cykling, löpning
Grundade paceUP! 2016.
Stoltserar med Svensk Superklassiker som innebär fyra stora svenska långlopp med extra snabb totaltid samt Göta Kanal Run (fem maraton på fem dagar).
Mathias Ericsson
Customer Experience
mathias.ericsson@paceup.net
MTB, löpning, skidor, längskridskor
Grundade paceUP! 2016.
Flertalet MTB-tävlingar.
Natalie Persson
Personal Trainer & Health Coach
natalie.persson@paceup.net
Triathlon, terränglöpning, längdskidor
Genomförde Nordic Islands Adventure Race 2018 tillsammans med ett 100% damlag. En sex dagar lång idrottsutmaning i multisport.
Jonas Plogner
Sales Sweden
jonas.plogner@paceup.net
Triathlon, MTB
Kämparskalle med en övertygelse om att alltid kunna vara snabbare än året innan.
Magnus Bruhn
International Business Development
magnus.bruhn@paceup.net
Löpning, cykling, Crosstrainer, promenader
Absolut sist i Omega Pharma Half Marathon 2016 med en tid på 2:20:39
Andreas Seifert
Platform Development
andreas.seifert@paceup.net
Promenader
Ehsan Khorsand
Growth Marketing
ehsan.khorsand@paceup.net
Maxime Damery
Corporate Sales France
maxime.damery@paceup.net
Klättring, cykling, surfning, vandring och löpning
Charlene Tang
Corporate Sales Singapore
charlene.tang@paceup.net
Triathlon-veteran – bade utövar och coacher
Multiple IRONMAN 70.3 World Championships Qualifier, Multiple Age Group Podiums i lokala och regionala tävlingar.
Sociala medier
Integrated with
Logotyp Garmin
Ladda ner
Download App Store BadgeDownload Google Play Badge
Copyright © 2021 UP! International AB - 559062-3913
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram